2104/837
Dansk design
Justérbar bordlampe af messing. Fod med trykknapafbryder. Udført 1940'erne. H. 46.
Brugsslitage, herunder buler, ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag