2008/581
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Bredin”. Sign. Estève, 15/60. Litografi i farver. Bladstørrelse 65×48.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup nr. 56.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag