2139/84
Ubekendt kunstner, 20.-21. årh.
Skulptur af patineret bronze i form af kvinde med et overflødighedshorn. Sign. Milo. Mærket J. B. Deposée, Bronze Garanti Paris, stemplet A7546. H. inkl. base 86.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag