2109/935
Dansk møbeldesign
Lænestol med stel af eg, betrukket i sæde og ryg med rødt møbelstof beslået med messingsøm. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud