12008/121
N. P. Mols (f. Grumstrup 1859, d. København 1921)
Ved Liven å, Vendsyssel. Sign. N.P.M 1906. Olie på lærred. 34×47. Rammemål 47,5×61.
Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag