Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
Festsangen indøves. Motiv fra Fanø. Sign. J.E. 1894. Olie på lærred. 24×30.
Proveniens: ABR auktion 125, 1960 nr. 322.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalning. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024