2050/8614
Russisk påskeæg af papier-mâché med lakarbejde, dekoreret i guld og farver, på forsiden Kristi Genopstandelse, på bagsiden russisk arkitektursceneri. 19. årh. H. 6,5.
Mindre aldersslitage, bl.a. krakeleringer og afskalninger.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag