2016/602
Markan Christensen (f. København 1927, d. sst. 2014)
To kvadratrelieffer “Organiske former” og “Violet skubber til højre”. Begge sign. Markan 77. Polykromt bemalet træ. 30×30×5. (2)
Original stand med små ridser.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag