2032/44
Louis XVI kommode af mahogni, prydet af karvesnit og trekvart søjler med kapitæler af bronze, front med fire skuffer. 18. årh. H. 84. B. 83. D. 53.
Revner i finéren. Mindre finérskader. Finérreparationer. Lak med krakeleringer på plade samt matte områder. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag