2032/​44

Louis XVI kommode af mahogni, prydet af karvesnit og trekvart søjler med kapitæler af bronze, front med fire skuffer. 18. årh. H. 84. B. 83. D. 53.

Revner i finéren. Mindre finérskader. Finérreparationer. Lak med krakeleringer på plade samt matte områder. Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK