1803/1550
To Kellinghusen øreskåle af fajance, dekorerede i farver med stiliserede blomster, den ene dateret 1846. Diam. 12,5 og 20,5 cm. (2)
Revner, krakeleringer og glasurafslag.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud