2022/254
Seks firpas af fajance, dekorerede i polykrome farver med blomster og bladværk. Bl.a. Kellinghusen. 18.-19. årh. H. 30. B. 30. (6)
Flere fliser med revner. Større og mindre kanthak. Krakeleringer. Misfarvninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud