2131/65
RETUR Lille dansk bakkebord af sortmalet træ, bakke af rødmalet metal. Rokokoform, 19.- 20. årh. H. 73. B. 65. D. 49.
Ridser og mærker. Senere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag