Bertil Vallien (f. Stockholm 1938)
Skål af klart glas, underfang med rødt og grønt glas, sandblæst dekor med figurer og fugle. Sign. B. Vallien, 305870 130. Udført hos Kosta Boda. Unik. H. 12. Diam. 21,7.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte bobler i glasset på indersiden.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
21 bud