1632/​32

Engelsk rejseskriveskrin af nøddetræ med beslag af messing, opklappeligt låg, front med skuffe. 19. årh. H. 77. B. 49. D. 38.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.

Ældre malerier og møbler, 8. august 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK