2437/237
Lille barok nålepunslet bæger, graveret med blanvinget hvori initialer WM, LS mester Wulf Behrendt Jagenreuter, København 1726 samt hjerteformet tabatiere, indvendig forgyldt, låg graveret med rokoko ornamentik, mester Christen Knudsen, borgerskab Ålborg 1746–1761. Danmark. H. 4,5 cm. L. 6 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud