2445/149
Figur af forgyldt metal i form af Buddha, siddende i bhumisparsa mudra på trone. Siam. 19. årh. H. 36.
Afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Trykket sokkel.
Vurdering
Hammerslag
999663 |