1831/798
Et sæt på tre stole af eg, sæde og ryg udspændt med patineret kernelæder. Model 3237. Udført og mærket hos Fredericia Stolefabrik. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret kernelæder med skjolder, pletter og overflade ridser og mærker. En stol med rester fra etiket på sæde.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud