2131/​177

Ubekendt maler, 20. årh.s første halvdel

Flodparti med pramme. Sign. R. eller A. Gerson. Olie på lærred. 51,5×61,5.

Lærredet er dubleret. Enkelte minimale retoucheringer, krakeleringer og afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag