2131/177
Ubekendt maler, 20. årh.s første halvdel
Flodparti med pramme. Sign. R. eller A. Gerson. Olie på lærred. 51,5×61,5.
Lærredet er dubleret. Enkelte minimale retoucheringer, krakeleringer og afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag