12022/123
Dansk maler, 19.årh.
Studie efter pompejansk loftsudsmykning. Ca. 1870. Usign. Tusch og gouache på papir. Indrammet 35,5×38 cm. Bladstørrelse 28,5×32 cm.
Fold i nederste hjørne. Ramme med afslag.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud