2131/983
Ubekendt design
Et par piedestaler af bejdset fyr. 1970–80'erne. H. 73. Diam. 24.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag