1938/7078
Selampasu maske af udskåret mørkpatineret træ monteret med bast og flettet naturmateriale. D. R. Congo. H. eks. stand ca. 31 cm.
Proveniens: Ex. Svensk privatsamling.
Tribal art, 16. september 2019
Vurdering
Hammerslag