2050/115
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med en buket blomster på en stenkarm. Usigneret. Olie på træ. 25×36.
Krakeleringer af forskellig grad. Mindre overfladeridser. Enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud