12116/112
Axel Søeborg (f. Viborg 1872, d. Silkeborg 1939)
Interiør med læsende herre. Sign. A. Søeborg. Olie på lærred. Lysmål 62×62. Rammemål 79×79.
Snavs. Skrammer og gl. udbedringer.
Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021
Vurdering
Hammerslag