1320/​1579

Samling diverse strøbøsser mm. af sølv, fortrinsvis Mexico samt enkelte effekter af plet og med anden montering. Vægt 1650 gr.

Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 16. maj 2013

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
4.000 DKK
3.000 DKK