2103/2
Rokoko dobbeltdør af delvist bemalet træ, prydet med skæringer, håndtag og beslag af jern. 18. årh. H. 205. B. inkl. beslag 167. (2)
Løse ophængsbeslag medfølger. Rester af bemaling, som bobler. Restaureret. Ridser og mærker. Brugsslitage. Pyntelister mangler. Afslag og revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag