1820/112
Sigurd Wandel (f. Frederiksberg 1875, d. Hellerup 1947)
En mandlig nøgenmodel. Sign. S. W. Olie på lærred. 50×39.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag