12114/119
Knud Horup (f. Randers 1926, d. Dyrby pr. Gjerlev 1973)
Person i landskab. Sign. Horup. Olie på lærred. 60×72. Rammemål 70×88.
Mindre krakeleringer midtfor i det mørke område.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag