2010/379
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret i blå med figurer i have. Mærket med vifte. 18. årh. H. 7,5. Diam. 17.
Kanthak og revne. Ridser og mærker indvendig. Brændingsrevne på fodrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag