2027/​791

Maja Lisa Olsson

Skål af sølv med ciseleret ornamentik. Gennembrudt stamme med fire “fødder”. Stemplet monogram, B8=1928. Vægt 320 g. H. 12,8. Diam. 18,2.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker samt mindre ujævnheder/buler.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag