12148/166
Bertel Thorvaldsen, efter (f. København 1770, d. sst. 1844)
Livets aldre og årets tider “Ungdom/Sommer” Rund plakette af bemalet gips. Stemplet Eneret C.H. Brix. Diam. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag