922/15
Louis XVI prismekrone i tre etager hver med blå glas plade, stel af mat og blank forgyldt bronze, støbt med ornamentik, seks lysarme monteret til el., behængt med forskellig slebne prismer i kæder og kaskader. Dresden eller Prag, 18. årh.s slutning. H. 110. Diam. 80.
Dette emne handles i fuldmoms
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud