2413/894
Art nouveau vase af porcelæn med to hanke og motiv i form af fisk og tangplanter. Delvist dekoreret med glasur i grønne og rosa nuancer. Udført og stemplet hos Rörstrand, Sverige. H. 28,5.
Mindre overfladeridser.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag