2413/​894

Rörstrand

Art nouveau vase af porcelæn med to hanke og motiv i form af fisk og tangplanter. Delvist dekoreret med glasur i grønne og rosa nuancer. Udført og stemplet hos Rörstrand, Sverige. H. 28,5.

Mindre overfladeridser.

Moderne kunst og design, 26. marts 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK