2049/55
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Model liggende på en divan. Sign. J. P. 31. Olie på lærred. 40,5×56.
Proveniens: ABR auktion 532, 1989, nr. 739.
Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag