2025/8602
Russisk ikon forestillende Skt. Gurias, Samonas, Habib, Gregory og Barbara. Tempera på træ. 19. årh. 36×31.
Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Restaureret.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag