2025/​8602

Russisk ikon forestillende Skt. Gurias, Samonas, Habib, Gregory og Barbara. Tempera på træ. 19. årh. 36×31.

Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Restaureret.

Russisk tema, 15. juni 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag