1917/178
George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekundangivelse. Messingskrive signeret Borret, Harwich. England, ca. 1780. H. 230.
Kassen restaureret. Almindelige brugs- og alderstegn. Lodder og pendul medfølger. Ingen optræksnøgle. Ingen nøgle til dør.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2019
Vurdering
Hammerslag