1917/​178

George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekundangivelse. Messingskrive signeret Borret, Harwich. England, ca. 1780. H. 230.

Kassen restaureret. Almindelige brugs- og alderstegn. Lodder og pendul medfølger. Ingen optræksnøgle. Ingen nøgle til dør.

Ældre malerier og møbler, 22. april 2019

Ure ▸ Standure

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK