2233/1004
Spansk design
Seks stole af fyrretræ med udskærringer, sæde og ryg beklædt med patineret kernelæder, beslået med brede søm af jern. 1970'erne. (6)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Pletter på skind. Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. august 2022
Vurdering
Hammerslag