2446/53
Stor fransk Louis XV armstol 'Fauteuil à la reine' af nøddetræ med senere guldstaffering og senere skæring på kopstykke samt rokoko armstol af nøddetræ. 18. årh.s midte. (2)
Den franske Louis XV armstol med senere skæring på kopstykket samt afslag på top ornamentet. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering