2031/157
Ubekendt maler, 19. årh.
Profilportræt af en franciskanermunk. Usigneret. Olie på papir monteret på træ. 49×31.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger. Mindre buler/trænger til opspænding.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag