2449/​588

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Gulvvase af lertøj dekoreret med blåglaseret dekor på cremefarvet base. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 52. Diam. 22,5.

Hele bunden har været knækket af og er limet på - kan ikke rumme vand. Nogle glasurafskalninger. Se venligst detaljefotos.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

108902 1.500 DKK