2043/1339
Bælte af rødt læder med gyldne spænder og brunt læder på den anden side. Str. 70. Justebart 74–68 cm. Længde 80 cm, bredde 4,5 cm.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Spænderne fremstår med enkelte ridser. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 21. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag