888/​230

Fransk Louis XVI console dessert af mahogni med plade af hvid marmor, gennembrudt gallerikant af messing, buet front med skuffe, herunder hylde, runde kannelerede ben på senere spolehjul. 18. årh. slutning. H. 80. B. 82. D. 38.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Hylden er ny. Ingen nøgle.

Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag