2033/137
Barok bord af egetræ, profileret pladekant, sarg med skuffe, balusterformede ben hvorimellem fodlister. 18. årh. H. 72. L. 102. B. 75.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud