1717/1638
Tre engelske krus, flødekande samt mindre bakke af sterlingsølv. Mestre George William Adams, Alexander Clark m.fl. 19.-20. årh. Vægt ca. 700 gr. H. 8,5–12. Bakke L. 13. B. 9,5. (5)
Mindre buler, ridser og mærker. Krus med graveringer. To krus trykkede.
Varia, 27. april 2017
Vurdering
Hammerslag
25 bud