619/708
Anna Sophie Petersen (f. København 1845, d. sst. 1910)
Sydlandsk exteriør med kvinder. Sign. ASP. Olie på lærred. 46×44.
Restaureret. Sat på nyt lærred
Malerier, 10. maj 2006
Vurdering
Hammerslag