12141/​18

N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)

Italiensk pige ved fontæne. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen 1925. Olie på lærred. 52×40. Indrammet.

Sælger oplyser

Behov for let overfladerensning.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

28 bud

4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.950 DKK
1.900 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK