Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
Parti fra Nemi med rejsende på æsler og et ungt par, der henter vand ved en brønd. Sign. W. M. Nemi. Olie på papir monteret på lærred. 27×37,5.
Minimale retoucheringer. 3 revner, fra ca. 1,0 cm til 1,5 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
11 bud