2139/971
Max Bill (f. Winterthur 1908, d. Zürich 1994)
Vægur af messing. Udført hos Junghans. Elektrisk værk. 1950'erne. Diam. 30,5.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|