1419/​1174

Smykkesæt af 14 kt. guld bestående af perlehalskæde, et par ørestikker og en ring prydet med grøn granat samt halskæde prydet med tigerøje med sølvlås af forgyldt sølv. Perlediam ca. 14 mm. L. ca. 45 cm. Str. 50,2. Perlediam. ca. 7 mm. L. 52 cm. (5)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 7. maj 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

700 DKK

700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK