1717/​1620

Sæt på fire flaskebakker af sølv. Danmark, 20. årh. Vægt ca. 170 gr. Diam. 11. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte mindre buler.

Varia, 27. april 2017

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK