1517/957
Sun Yu-Li (f. Kina 1948)
Komposition. Stemplet Sun Yu-Li 002–1/6. Skulptur af delvis poleret og patinert bronze. H. 38. L. 38. B. 19.
Købt direkte af kunstneren i Singapore af nuværende ejer.
Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. april 2015
Vurdering
Hammerslag